ניוזלטר אפריל 2023

הקמת כיתת לימוד חיצונית במרכז החירום שלנו - עיזבון ע"ש ד"ר סם לויה

16 ילדים גרים אצלנו במרכז החירום הצפוני, ילדים בני 6-14 שהוצאו מבתיהם במצבים אקוטיים וקשים תחת צו בית משפט. מרכז החירום הנו יחידת אבחון וטיפול קצרת מועד, ובה מקבלים הילדים בית, שירותי חינוך וחוגים. צוות המרכז עובד 24/7, 365 ימים בשנה, על מנת לטפל בילדים.

בזכות עיזבון על שם ד"ר סם לויה, במימון של כ- 250 אלף ₪, הסתיימה בחודש מרץ 23 הקמת כיתת לימוד חווייתית בחצר המרכז. החצר שופצה מן היסוד – תשתיות, דשא, צמחי תבלין, מחסן גינה ופינת מנגל – ואנחנו מאחלים לילדי המרכז הנאה מהחצר החדשה וחג שמח!

בני ובנות מצווה

ב"אהבה" מאמינים, שהבית הוא הבסיס ולכן אנחנו חותרים להקנות כישורי חיים, לשמר מסורת ולציין אבני דרך מהותיות בחיי ילדינו. פרויקט בני ובנות מצווה הוא פרויקט מסע של כשנה, המסמל את המעבר מילדות לבגרות. מטרתו להעניק כלים לעצמאות ומסורת יהודית לכ-30 מחניכי וחניכות הפנימייה בכל שנה. בחודש מרץ התקיימה עלייה לתורה, מסורת המתקיימת במשך שנים בבית הכנסת התוניסאי בעכו, ומהווה רגע שיא של פרויקט בני ובנות מצווה.

13 מצוות ממומשות במהלך השנה, וביניהן – "שמור את יום השבת", "כבד את אביך ואת אמך" – ובסוף המסע יממשו הילדים את מצוות "קום והתהלך בארץ" בטיול בן יומיים, במהלכו יבקרו בכותל בירושלים, יעלו ב- 5 לפנות בוקר בשביל הסוללה במצדה ויטיילו בנחלי הדרום.

מזל טוב לילדים ולילדות שלנו ב"אהבה"!

פרס חינוך לבית ספר "אהבה"

בית ספר "אהבה", הנמצא במועצה אזורית "זבולון" ופועל בשיתוף פעולה מלא עם עמותת "אהבה", זכה השנה בפרס החינוך המחוזי למוסדות מצטיינים.

הפרס הצטרף לשורה של תשבחות על תפקוד בית הספר. אנחנו גאים וילדינו זכו!

בתמונה – ד"ר עינת קפון, מנהלת בית ספר "אהבה", מקבלת את הפרס בשם בית הספר.

 

לזכרו של פנטה טדסה ז"ל, איש של ענווה (1978-2023)

"פנטה, מהיום שבו נפגשנו בפנימייה לא הכרנו אחד את השני. אחרי כמה ימים הבנתי כמה אתה מיוחד ומביא שמחה לילדים. אתה מדהים עם כל הטריקים המגניבים שלך.
אני מודה לך על כל חיוך, שהרמת לי, ועל כל הכיף שעשית לי, לחברים ולחניכים בפנימייה.
בזכותך הבנתי ששמחה באה מהלב".
כך כתבה אחת החניכות על קיר הזיכרון לכבוד פנטה טדסה שלנו.
צער גדול נפל עלינו "באהבה" עם היוודע על פטירתו של פנטה.
פנטה היה מדריך במשפחתון, יחד עם בת זוגתו טובה טדסה, הנהיג חוג קרקס ובין לבין – גם טיפל בבעלי החיים בפינת החי.
הענווה, היכולת לשוחח עם ילדים ומבוגרים בגובה העיניים, לפנות בכבוד ובשקט לכולנו.
אובדן גדול למשפחה ולכל הנוכחים ב"אהבה".
טובה, ניצן, נתנאל וכל המשפחה, "אהבה" שותפה לצער הגדול ולאובדן שלכם, וכולנו שולחים חיבוקים חמים ותמיכה.
שלא תדעו צער.

לשמוע את קולם

במהלך חודש מרץ 23 העברנו לצוות ולחניכים הבוגרים שלנו שאלון.  אנחנו ב"אהבה" מאמינים, שעובד "מחובר" מרגיש טוב יותר, וכמובן גם הילדים שלנו. חשוב לנו לשמר ולשפר את התנאים של ילדינו ושל 200 העובדים שלנו. השאלון עסק בנושאים שונים ובדק את שביעות הרצון בתחומי מוגנות פיזית, רגשית, תנאי עבודה, רווחת הילדים, רווחת צוות, יחסים בין ובתוך ועוד… "השיפור המתמיד" חשוב לנו מאוד ואנחנו מודים כל יום לכל 200 אנשי הצוות שלנו ב"אהבה", שעושים עבודת קודש.

אדר וניסן

בכל שנה אנחנו משמרים את המסורת היהודית, ובעזרת רכזת התרבות ו- 23 מתנדבי שנת השירות שלנו, מקיימים את המסורת באופן חוויתי. השנה הקימו מתנדבי שנת השירות "פורים מהחלל" – שבוע שלם של חגיגות, מופעים, תחנות ופעילויות לכלל הגילאים, תחרות תחפושות בין המשפחתונים, משלוחי מנות בין הקבוצות ולילדים שלנו.

תודה לקבוצת "בזן", שתרמה לילדים משלוחי מנות מגניבים.

בנוסף, חגגנו לצוות שלנו אירוע פורים מטריף באולמי ה"גלריה".

בפסח חגגו 200 ילדי "אהבה" ליל סדר "משפחתוני" בבתים של "אהבה", נהנו מארוחת חג של צוות המטבח וטיילו בטבע. מעניין מי מצא את האפיקומן בכל קבוצה…

חג שמח!!

בקרוב!

האתר החדש...

להעברה בנקאית

מספר חשבון 117118399
בנק דיסקונט סניף קרית ביאליק
על שם כפר ילדים ונוער אהבה.

לתרומה בצק

יש לשלוח לכפר ילדים ונוער אהבה,
ת.ד 4
החקלאים 17
כפר ביאליק
2790500

בקרוב! האתר החדש